niedziela, 31 marca 2013

Makijaż ekstremalny :D

     Będąc szczerą, akurat na tym aspekcie makijażu nie znam się prawie wcale, ale od zawsze mnie ciekawił. Dlatego postanowiłam go trochę przybliżyć tutaj na blogu, zarówno czytelnikom, jak i samej sobie. Kto by nie chciał zmienić się na chwilę w, na przykład, prawdziwe zombie?
     Aby zrobić z siebie dobrego, rasowego zombiaka potrzebujecie lateksu w płynie (nie, nie wiem gdzie go kupić, ale to nie może być takie trudne), chusteczek higienicznych i mnóstwo kolorów do pomalowania twarzy, głównie w odcieniach czerwieni, fioletu, brązu i czerni. Może się też przydać sztuczna krew dla lepszego efektu. Nigdy tego nie robiłam, ale na pewno kiedyś zrobię - to wydaje się nie takie trudne! Zobaczcie sami. Michelle robi dla was najpierw typową barbie, aby potem zmienić ją w krwawiącego truposza. Miłego oglądania. Warto to zobaczyć ;)
     Oglądaliście film pod tytułem Wiecznie żywy (ang. Warm bodies)? Jak dla mnie był absolutnie genialny, więc naprawdę się ucieszyłam, gdy zobaczyłam tutorial pokazujący makijaż stylizowany na głównego bohatera. Jest naprawdę świetny i miło na niego popatrzeć. Ja widziałam go chyba z pięćdziesiąt razy.
     Na koniec dzisiejszego krótkiego wpisu pokażę coś jeszcze. Voldemorta! Oczywiście bez efektów komputerowych osiągnięcie filmowego efektu jest niemożliwe, ale Klaire i tak poszło świetnie. Jestem pod wrażeniem tego co stworzyła. Efekt końcowy jest naprawdę fajny, ale muszę z bólem przyznać, że sam proces tworzenia nie jest...zbyt fascynujący. Niemniej jednak, daję filmik.
     I to tyle na dzisiaj.
     Pozdrawiam :)

środa, 27 marca 2013

Ulubione cz.2 - produkty

     Dzisiaj przedstawiam listę moich ulubionych kosmetyków do makijażu. Uważam, że nie mam ich na tyle dużo i nie mam tyle doświadczenia, aby móc bezprecedensowo powiedzieć co jest najlepsze, ale mogę kilka rzeczy zainteresowanym osobom polecić (+ muszę o czymś pisać...).

     1. Coastal Scents, 88 Original Palette

Uwielbiam ją. Przede wszystkim dlatego, że mam wszystkie kolory pod ręką i mogę z nich korzystać kiedy chcę, bez obawy że o jakimś zapomnę. Ciemne kolory są dobrze napigmentowane, mój jedyny problem to odcienie jaśniejsze - trzeba się napracować, aby otrzymać pożądany efekt. Jednak całą reszta naprawdę dobrze spełnia swoją rolę i jestem z nich w pełni zadowolona. Nadają się do używania zarówno na sucho, jak i na mokro.

     2. Lancôme, Teint Idole Ultra 24H
 Mój ulubiony podkład - genialna konsystencja, odpowiednie krycie i cudowny zapach, od którego jestem uzależniona. Nie jest to żaden konkretny zapach i zupełnie nie umiem go zdefiniować, ale dla mnie jest powalający. Niestety mój odcień, który kupowałam latem, okazał się za ciemny na zimę, ale teraz nadaje się idealnie do subtelnego konturowania. Nie tworzy efektu maski. Nie jest najtańszy, ale wystarcza na bardzo długo, mała ilość wystarcza na odpowiedni pokrycie całej twarzy, więc warto zainwestować. Do tego jest dostępny w 26 odcieniach. Oczywiście...nie w polskich perfumeriach. Ale to inna sprawa.

     3. Bourjois, Healthy Mix
Drugi podkład, który kupiłam, gdy poprzedni okazał się za ciemny, gdy zeszła letnia opalenizna. Jestem z niego bardzo zadowolona. Pachnie przyjemnie owocami i jest naprawdę odżywczy dla skóry. Czasem działa lepiej niż krem, a cera wygląda po nim zdrowo i naturalnie. Mała ilość wystarcza na całkiem duży obszar, więc wystarcza na stosunkowo długo (jest troszkę mniej wydajny niż poprzedni, ale różnica nie jest duża).

    4. Kobo Professional, Luminous Baked Colour
Niestety mam tylko jeden kolor z tej serii (na zdjęciu), ale zamierzam to zmienić w ciągu najbliższych dni. Ten, który posiadam jest naprawdę śliczny. Delikatnie lśniący, drobinki są małe i nie narzucające się, łatwo się nakłada i jest odpowiednio napigmentowany. Bardzo go lubię. Można z nim osiągnąć efekt od delikatnego po ostry i nie przyprawia to żadnych problemów. Nadaje się też do nakładania na mokro.

     5.  Rimmel, Lasting Finish Lipstick by Kate Moss
Moja ulubiona szminka. Ten odcień (na zdjęciu) to konkretnie 07 i jest dla mnie idealny. Łatwo budować kolor, od naturalnego po intensywny. W 100% matowa, co jest dla mnie dużym plusem, gdyż wygląda o wiele bardziej naturalnie. Ma bardzo fajną, kremową konsystencję i nie wysusza ust, jak to się zdarza innym matowym szminkom. Nie trzyma się na ustach może jakoś rewelacyjnie długo, ale też nie skandalicznie krótko. Wystarczy kilka sprytnych zabiegów i trzyma się jeszcze dłużej. Generalnie godna polecenia.

     6. Sleek, palety: Oh So Special oraz limitowana Sparkle 2
Obie bardzo lubię. Kolory są wydajne, miękkie (to bardzo ważne, nienawidzę gdy trzeba jeździć pędzelkiem przez pół godziny po cieniu, zanim weźmie się odpowiednią ilość), długo trzymają się na powiekach i są fajnie napigmentowane. W Oh So Special są świetne matowe brązy, jednak najjaśniejszy, kremowy kolor wymaga trochę więcej pracy. Cała reszta jest moim zdaniem naprawdę fajna. Niektóre cienie ze Sparkle 2, nie są aż tak "sparkle" jak obiecują producenci, mnie jednak wystarczają.
To by było tyle na dzisiaj. Polecam też bazę pod podkład od Sephory, która naprawdę dobrze się sprawdza, ale nie chciało mi się robić zdjęcia (może kiedyś to nadrobię).
Pozdrawiam ;)
wszystkie zdjęcia mojego autorstwa

sobota, 23 marca 2013

Domowe maseczki :)

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam dwie moje ulubione maseczki do twarzy, które możecie same zrobić sobie w domu. Wystarczy znaleźć trochę wolnego czasu dla siebie, na przykład w weekend, i składniki, które większość ma w swojej kuchni, lub które bardzo łatwo dostać w sklepach.
     Na początek maseczka, w której jestem zakochana od jakiegoś czasu i uwielbiam ją sobie robić, ponieważ łączy w sobie maseczkę i doskonały peeling. Jej skład jest wynikiem wielu, wielu eksperymentów przeprowadzanych przeze mnie i szukania właściwości wielu składników. Zrobiłam dla Was nawet kilka zdjęć :)
Składnikami są: cukier, mleko (ew. jogurt naturalny), oliwa z oliwek, miód, sok z cytryny i, do wyboru, suszone listki zielonej herbaty (czyli po prostu zawartość jednej torebki) lub suszony koszyczek rumianku (na zdjęciu).
Do małej miseczki wsypcie herbatę lub rumianek. Odmierzcie tyle samo cukru i dodajcie. Miodu potrzebujemy około dwóch łyżeczek, można dodać nawet więcej. Mleko zawsze dodaję na oko - tak, żeby konsystencja przestała być sucha, ale żeby nie była za bardzo lejąca. Soku z cytryny potrzebujemy tylko kilka kropel. Ilość oliwy natomiast zależy od rodzaju cery. Ja używam od jednej do dwóch
pełnych łyżeczek (czym bardziej sucha skóra, tym więcej). Jeśli masz cerę np. mieszaną nie dodawaj więcej niż jedną łyżeczkę, a w cerze tłustej w ogóle pominęłabym ten składnik (lub rzadziej stosowała maseczkę). Wszystko wymieszać ekstremalnie dobrze i nałożyć na twarz połowę tego co przygotowaliśmy (lub trochę więcej).
Po 10 minutach zmywamy maseczkę. Ja na tym etapie lubię przemyć twarz mydłem. Teraz bierzemy pozostałą część maseczki i wykonujemy peeling. Cudowne uczucie. Dokładnie wszystko zmywamy i jeśli maseczka zostawiła bardzo tłustą warstewkę na twarzy, a my jej nie chcemy - ponownie przemywamy mydłem (bardzo lekko, nie chcemy zmyć chemią wszystkiego z maseczki).
       A teraz coś, co niestety można wykonać tylko latem, bo wymaga owoców. Potrzebujemy gęstego jogurtu naturalnego (ja używałam greckiego, należy mieć pewność że jest absolutnie, całkowicie świeży), soku z cytryny, oliwy z oliwek i nektarynki/moreli/brzoskwini (można też użyć innych owoców, ja próbowałam na przykład truskawek, ale odkryłam, że nektarynka działa jednak najlepiej). Rozdrabniamy ćwiartkę nektarynki bez skórki widelcem, dodajemy jogurt (około dwóch czubatych łyżeczek), kilka kropel soku z cytryny, oliwę z oliwek jak w poprzedniej maseczce i gotowe. Teraz siadamy na 10-15 minut i odprężamy się na kanapie przy 90210.
       Przed zastosowaniem jakiejkolwiek maseczki, upewnijcie się, że nie jesteście uczulone na żaden ze składników! Któryś z nich może podrażnić waszą skórę (u mnie na szczęście, w przypadku powyższych maseczek, nic takiego nie wystąpiło). Warto na początek wypróbować to na mało widocznym kawałku ciała, aby uniknąć wszelkich złych objawów.
         Na koniec jeszcze kilka linków do naprawdę fajnych i ciekawych pomysłów na maseczki:
3
4
        I to tyle na dzisiaj :) Życzę dużo czasu dla siebie!

środa, 20 marca 2013

Ulubione cz.1 - YouTube

  Jedną z niewielu rzeczy jaką robię w życiu regularnie jest oglądanie wszystkiego o makijażu co znajduje się na YouTube (albo prawie wszystkiego). Czasami są oczywiście takie dni, kiedy nie oglądam nic takiego, bo zwyczajnie brakuje mi czasu, ale generalnie zawsze coś dla siebie znajdę. Więc kim warto się zainteresować?
 Lisa Elgridge
  Absolutne guru, moja idolka i mentorka, a przede wszystkim - w 100% profesjonalna makijażystka. Pracowała z milionami modelek, tysiącami gwiazd na czerwonych dywanach, robiła tony okładek słynnych magazynów. Można zatem zaufać jej w każdej makijażowej sprawie i być pewnym, że każdy fakt jaki poda, rzeczywiście jest faktem. Do tego w każdym filmie można znaleźć jakąś przydatną informację. To cały jej świat, a jest przy tym tak naturalna i cudowna, że nie sposób jej nie lubić. I dodatkowo - ma brytyjski akcent. Słuchanie jej to cud, miód i orzeszki.

Michelle Phan
  Nie zdziwiłabym się, gdyby okazało się, że na Ziemi jest więcej osób które ją znają (czyt. znają z YouTube), niż tych, które nigdy o niej nie słyszały. Jej kariera zaczęła się przypadkowo, życie przyspieszyło znienacka, a pieniądze - posypały z nieba. Wiele osób jej nie lubi. Dla mnie, jest pierwszą osobą, która przybliżyła mi tajniki makijażu i między innymi dlatego wciąż lubię oglądać jej filmy. Uważam jednak, że to nie tylko sentyment - Michelle jest naprawdę fajną osobą, którą miło się ogląda, do tego zaangażowaną w mnóstwo różnorakich projektów (fawninc, Ipsy) i znającą się na rzeczy. Moim zdaniem - warto.
Klaire De Lys

  Najbardziej kreatywna osoba jaką dane było mi oglądać. To co potrafi zrobić pędzlem i cieniem jest całkowicie zdumiewające. Ma też wielki talent plastyczny, co zapewne bardzo ułatwia jej pracę. Zwykła dziewczyna - nie ma nic wspólnego z profesjonalnym makijażem, mimo że powinna ;) Naprawdę warto zapoznać się z jej pomysłami. Dodatkowo - także ma brytyjski akcent :D
Promise Phan
  Siostra wyżej wspomnianej Michelle. Oglądam jej filmiki zdecydowanie rzadziej, ale i tak zdążyłam zauważyć, że jest świetna jeśli chodzi o tak zwane metamorfozy. Ta kobieta naprawdę potrafi wyglądać jak każdy. To niesamowite i naprawdę fajnie się ogląda.

Lindy Tsang/bubzbeauty
  Słodka. To pierwsze określenie jakie przychodzi mi do głowy. Zna się na makijażu, zna się także na dbaniu o cerę. Przepięknie maluje (można obejrzeć jak tworzy cudne obrazy) i widać jej wielki talent manualny (np, przy robieniu wełnianych pluszaków). Może wydać się bardzo dziecinna, ale nic bardziej mylnego.
Charisma Star
Nie pytajcie mnie, czy to jej prawdziwe imię i nazwisko. Jej makijaże są dziwne, całkowicie teatralne, wyraziste i absolutnie niecodzienne. To, co ją bardzo wyróżnia to umiejętność wcielenia się w daną rolę podczas kręcenia filmików i ich niesamowita edycja. Oglądanie jej tutoriali samo w sobie jest super.

  To na razie wszystko. Polecam także zapoznanie się z Jordanem Liberty (givegoodface) i ze stronami internetowymi Lisy, Klaire, Lindy i Michelle.

piątek, 15 marca 2013

Trochę kolorów

Dzisiaj postanowiłam skupić się na kolorach. Zacznę bez zbędnych wstępów (niestety chwilowo chyba opuściła mnie wena twórcza).
Zacznijmy od ust. Znalezienie perfekcyjnego odcienia szminki nie jest takie łatwe jak się wydaje. Każdy kolor jest odpowiedni na inną okazję i tak naprawdę jeśli się umie, to można dopasować każdy kolor tak, aby wyglądał dobrze. Jednak w makijażu codziennym nie chcemy przecież wykonywać całego stada różnych czynności, tylko wyglądać dobrze po jednym ruchu ręką (i ewentualnie pędzelka). Oto mały poradnik:
  • Usta blade - beż, piaskowy róź, jasny koral, blady róż, jasna czerwień
  • Średni kolor - brąz, różany, różowy, pomarańczowy, ciepła czerwień
  • Ciemne usta - brąz, głeboka czerwień, śliwka, głęboka czekolada, jagodowy
  • Usta o zróżnicowanych kolorze - czekoladowy, jeżynowy, ciemna śliwka, ciemne winogrono, głęboka czerwień.
Następnie brwi. Mówiąz o kolorze brwi musimy zapamiętać najważniejsze rzeczy, które bardzo ułatwiają dobór koloru. Po pierwsze: jeśli masz jasne włosy, twoje brwi powinny mieć dwa do trzech tonów ciemniejszy od nich odcień. Po drugie: jeśli masz ciemne włosy, twoje brwi powinny mieć dwa do trzech tonów jaśniejszy od nich odcień.  Po trzecie - niegdy nie używaj czerni, chyba że chcesz uzyskać teatraly efekt, np, do sesji.


  • włosy blond - brwi popielaty blond, jasnoszare
  • jasny brąz - ciemny brąz, jasny brąz
  • rudy - popielaty blond, wielbłądzi brąz (wspaniała nazwa)
  • ciemny brąz - mahoniowy, ciepł brąz
  • czarny - bardzo ciemny brąz, ciemny szary
  • szary - ciepły szary, ziemny szary
  • biały - szary, popielaty blond
 Oczy! Na początek powiem tylko, aby w miarę możliwości unikać stosowania kolorów dokładnie w odcieniu naszych oczu - to trochę ujmuje im blasku. Jednak - jak zawsze- umiejętnie zrobiony także taki makijaż może wyglądać dobrze.
  • oczy niebieskie - cienie w kolorach: popielaty, rudobrązowy, szary, wrzosowy, szary z odcieniem fioletu, liliowy, srebrny, brązowo-złoty.
  • zielone - beżowożółty, wielbłądzi brąz, wrzosowy, zieleń mchu, szary z odcieniem fioletu, rudobrązowy, ceglany.
  • brązowe - szaropopielaty, ciemny brąz, ciemno-czekoladowy, khaki, szarość kamienia (kolejna wspamniała nazwa), kora drzew.
 Mimo tych wszystkich rad, najlepszą jet eksperymentowanie. Używajcie rozmaitych kolorów, konsystencji, odcieni i po prostu sprawdźcie sami co najlepiej do was pasuje. Nie istnieje lepsza metoda.

Candy Land
Paul Innis kolaborując z fotografką Gail Hadani stworzył Candy Land, króra jest serią tak cudownie kolorową, tak kreatywną, że mnie osobiście ciężko oderwać od niej wzrok. Wszystko zaczęło się od tego, że Gail kupiła kolorowy cukier i zapytała Paula co może z nim zrobić. Oto kilka efektów:

Mogłabym pisać jeszcze długo i trochę, ale wiem z doświadczenia że długie posty odstraszają czytelików już na samym początku, więc sobie daruję. Kiedyś jeszcze wrzucę kolorowy makeup w moim wykonaniu (zainteresowanych odsyłam na fbl), a przy okazji polecam filmik Lisy Eldridge, w któym wykonuje śliczny, pastelowy makijaż. Do zobaczenia!

poniedziałek, 11 marca 2013

Eyeliner - sztuka kreski cz.2.

  Tak jak obiecałam, zajmę się dziś eyelinerem nieco bardziej kreatywnym od tego powszechnie znanego w najprostszej formie kreski na linii rzęs. Absolutnie nie jestem specjalistą w tej dziedzinie - jak w żadnej innej - ale postaram się powiedzieć wam wszystko, czego dowiedziałam się studiując od około dwóch lat wszystko o makijażu co wpadnie mi w ręce.
  Po obejrzeniu jakiś trzech setek filmów na youtube dotyczących makijażu, do wykonywania eyelinera byłam psychicznie gotowa. Może dlatego nigdy nie miałam z tym większych trudności. Co innego malowanie innych osób. To już dla mnie wyższa szkoła jazdy i zaczęłam się w to wdrażać dopiero niedawno, dzięki filmom przecudownej Lisy Eldridge oraz okazjom, jakie dawały mi koleżanki z klasy (dziękuję!). Kiedy robienie zwykłej kreski przestało mi wystarczać? Bardzo szybko.

Mojego autorstwa ;)
  Tak naprawdę najtrudniejszym aspektem tego typu eyelinera jest wymyślenie wzoru. Kreatywność trzeba włączyć na maxa i wykorzystać ją w 100%. Ja jeszcze nigdy tak naprawdę nie popuściłam wodzy mojej wyobraźni tak jak bym chciała, ale zamierzam to w najbliższym czasie zmienić. Najważniejsze to szukanie inspiracji, odwaga i ciągłe praktyki.
  Tutaj nie ma ścisłych reguł. Jeśli twój wzór wpasuje się w temat czy to sesji, czy osobowości osoby malowanej - rób go. Może on podkreślać kształt oka, może go zmieniać, może być tylko akcentem i nie musi nawet dotykać zwyczajowej linii rzęs. Popularne są np. małe lub większe trójkąty w zewnętrznym kąciku oka. Lisa Eldridge (wiem, już o niej wspominałam, ale będę to robić przy każdej okazji, bo to moja ikona :D) pracując podczas fashion week na pokazie Matthew Williamsona tworzyła na oczach modelek grubą, graficzną kreskę w różnych odcieniach pomarańczowego, brązowego i brudnego żółtego. Zapewne zdarzyło się też Wam widzieć nie raz ogromną, bardzo grubą kreskę, która już właściwie przestaje wyglądać jak kreska, a bardziej jak wyprofilowany cień do powiek - bardzo ciężki makijaż, niebezpieczny bo łatwo można przedobrzyć i tylko na daną, konkretną okazję. To tylko wierzchołek wierzchołka wielkiej góry pomysłów do wykorzystania eyelinera. Chętni - do dzieła ;)
  Czas na kilka przydatnych informacji:
  1. Cienie pod oczami wyglądają na jeszcze ciemniejsze, gdy dolną powiekę podkreśla się czarną kredką. Jeśli więc je masz - rozprowadź jasny korektor aż do linii rzęs, a na same rzęsy nałóż tylko niewielką ilość maskary, lub najlepiej zrezygnuj z kreski. Lepiej wygląda na górnej powiece.
  2. Pamiętaj, że malowanie linii wodnej ciemnymi kolorami optycznie pomniejsza oko, ale wygląda bardziej teatralnie i ostro, dzięki czemu można to wykorzystać w makijażu np. na imprezę.
  3. Najlepiej namalować kreskę na całej długości górnej powieki - akcentowanie tylko połowy powieki optycznie skraca oko i nieudolnie zrobione może wyglądać teatralnie i nienaturalnie. Kreska ciągnąca się od wewnętrznego kącika aż do zewnętrznego (może być dodatkowo wyciągnięta jeszcze dalej) bardzo ładnie wydłuża oko i otwiera je.
  4. Warto postarać się, aby kreska była jak najcieńsza w wewnętrznym kąciku i pogrubiała się w miarę zbliżania do końca oka. Taki zabieg podnosi powiekę dając efekt liftingu.
  5. Rysując kreskę upewnij się, że między nią a rzęsami nie ma przerwy. Jeśli tak będzie, eyeliner nie da zamierzonego efektu.
Miłego czytania, a ja idę zastanowić się, o czym napisać następnym razem.

piątek, 8 marca 2013

Eyeliner - sztuka kreski cz.1.

  Linia biegnąca na krawędzi rzęs - to najprostsza definicja eyelinera. Brzmi jak najłatwiejsza rzecz na świecie. Mimo to całe mnóstwo osób upiera się, że ładnej kreski zrobić nie potrafi. I tu trafiamy na brutalną prawdę - eyeliner to jeden z najtrudniejszych elementów w makijażu (słowa Luizy Lenatrowicz, profesjonalnej makijażystki). Do tego jego postać wcale nie kończy się na jednej kresce - kształtów, jakich możemy jej nadać jest nieskończenie wiele: od prostych, subtelnych i codziennych, aż po przerysowane, teatralne i graficzne wzory na wybiegach wielkich domów mody. A jakie konkretnie zadanie ma najzwyczajniejsza w świecie kreska na linii rzęs?
Maybelline, Lasting Drama, gel liner
  Eyeliner zagęszcza rzęsy, optycznie koryguje kształt, wielkość i położenie oczu oraz nadaje niepowtarzalnego stylu i charakteru. Najprostszemu makijażowi dodaje uroku. Może być makijażem samym w sobie, a nie tylko jego elementem. Dodaje profesjonalnego wyglądu, bo wygląda dojrzale i dobrze zrobiony nie daje efektu "overdone", czyli po prostu przesady. Nikt przecież nie chce wyglądać, jakby starał się za bardzo, tylko świeżo i czysto.
  Rodzajów tuszów do kresek jest kilka. Jest to kredka, puder, płyn, żel i krem, przy czym dwa ostatnie więcej łączy niż dzieli i czasem trudno je rozróżnić.

 Kredka
 Prawdopodobnie najbardziej znana. Jest łatwa w użyciu, o ile jest odpowiednio miękka. Niczego dobrego nie da się zrobić z twardym produktem i nie warto się oszukiwać. Oczywiście kredkę można zmiękczyć (o czym pisałam w jednym z wcześniejszych postów), jednak najlepiej zainwestować w dobry, miękki i odpowiednio napigmentowany kosmetyk. Warto pamiętać, że kredka ma kremową konsystencję przez co może się rozmazywać. Zawsze utrwalaj kredkę cieniem w tym samym kolorze - zapobiegnie to przynajmniej w większej części rozmazywaniu się kredki i znikaniu jej w ciągu dnia.

 Puder
 Moim zdaniem - najłatwiejsza w użyciu forma eyelinera. Może to być także po prostu zwyczajny, dobrze napigmentowany cień do powiek. Wymaga użycia specjalnego pędzla do kresek - cienkiego, sztywnego i płasko ściętego. Jego końcówka powinna być równa, lub lekko zaokrąglona. Ścięcie może być ukośnie, ale nie jest to wymóg. Taki eyeliner można stosować także na mokro, co zapewni trwalszy efekt.

 Płyn 
 Popularny i bardzo rozpowszechniony. Niewielka buteleczka i cieniutki, precyzyjny pędzelek. Oferuje go niemal każda firma kosmetyczna, tak jak kredki i nie ma większych trudności z dostaniem go. Pędzelek nie może się rozdwajać - poważnie utrudnia to wykonanie zadania, dlatego polecam raczej zainwestować w dobry produkt, niż męczyć się z nieporządnie zrobionym pędzelkiem. Efekt końcowy po jego zastosowaniu jest o wiele ostrzejszy niż w przypadku wcześniejszych produktów, dlatego często jego linię zmiękcza się cieniem do powiek.

 Żel i krem
Sprzedawane w malutkich słoiczkach, do których czasem dodawany jest pędzelek, jednak osobiście polecam kupić pędzel osobno (skośnie ścięty, z zaokrąglonym czubkiem lub ścięty na prosto, sztywny i cieniutki). Dają mocny i graficzny efekt, który można zmiękczyć cieniem w tym samym kolorze. Charakteryzują się często wysoką trwałością.

 W kolejnym poście trochę więcej o eyelinerze kreatywnym, czyli teatralnych wzorach i kolorach oraz jeszcze kila przydatnych informacji. Do zobaczenia :) 
 
 

środa, 6 marca 2013

Szmaragd - kolor roku

 Intro:
 Emerald - the colour of the year. Taki właśnie napis pojawił się niedawno na głównej stronie Sephory. Kolor roku został wybrany przez Sephora + Pantone Universe. Emerald to po polsku szmaragd i zainspirowani właśnie tym klejnotem członkowie perfumerii wybrali oficjalny kolor roku.
"Emerald: the colour of energy. The colour of possibility. The colour of power"
  Tak właśnie określany jest kolor szmaragdowy na stronie. Piszą też, że jest to kolor zawieszony gdzieś między prawdziwą zielenią i prawdziwym niebieskim. Dokładnie tak wygląda ten kolor - gdy porówna się go z niebieskim wydaje się bardziej zielony, gdy zaś z zielonym - wydaje się nieco bardziej niebieski.

Get the look!
  Sephora proponuje cztery looki, z czego trzy zostały sfilmowane w postaci krótkich (zaledwie około dwóch minut) filmików krok-po-kroku. Obok każdego filmiku możemy znaleźć także linki do wszystkich produktów w nim użytych.
  Pierwszym z nich, prowadzonym przez Gilberta Soliza, jest Bold Graphic. Polega w skrócie na nałożeniu szmaragdowej bazy na powierzchnię obu powiek w klasycznym kształcie smokey eye, a następnie na zabawie budowaniem intensywności kolorem kobaltowym, wyciąganie kształtu nałożonych cieni w stronę zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego kącika oka. Wszystko dopełnione jest czernią w postaci maskary i eyelinera.
  Drugi to Winged Liner czyli wyrazisty, szmaragdowy eyeliner i kolorowy tusz do rzęs. Na początek Gilbert Soliz na powieki nakłada karmelowy cień dla ocieplenia tonu i dodatkowo zakrycia możliwie widocznych drobnych żyłek. Następnie nakładany jest główny bohater - zielony eyeliner dookoła całego oka, mocno wyciągnięty w zewnętrznym kąciku. Obowiązkowo nakładany jest też cień tego samego koloru - to pomaga zatrzymać eyeliner na miejscu, wzmocnić jego kolor, poprawić kształt i nadać odpowiednią strukturę. Użyty tusz jest również szmaragdowy.
  Trzeci to Soft Smoky. W konstrukcji tego makijażu chodzi głównie o koncentrowanie koloru na zewnętrznej połowie oka. Na początek nakładany jest jasny, satynowy cień, aby stworzyć lśniącą bazę. Cień w kolorze emerald koncentrowany jest na zewnętrznej połowie powieki. Ciemnozielony kolor zaaplikowano na przy rzęsach, aby zdefiniować i pogłębić ich linię (zarówno na górnej jak i dolnej powiece). Makijaż wykończono czarną maskarą.
  Czwarty look (Everyday Accent) niestety nie został sfilmowany, polega on jednak na kolorystycznym akcencie dodanym do codziennego makijażu. Można zrobić to w postaci zaprezentowanej na zdjęciu, bądź też w postaci eyelinera, nie tak ostrego jak w Winged Liner. Kolorowy tusz też będzie wyglądał interesująco.

Wszystkie filmiki oraz produkty znajdziecie TUTAJ.

Emerald collection end events.
Cała kolekcja przygotowana przez Sephorę znajduje się TU . Wydarzenia związane z wyborem koloru roku, do których należy między innymi nauka dopasowania koloru szmaragdowego do siebie zarówno w makijażu jak i ubiorze, jak możemy się domyślać nie zawitają do Polski: szczegóły. Gdyby kogoś interesowało coś jeszcze, może poszukać czegoś dla siebie TU.

poniedziałek, 4 marca 2013

10+1 tricków, które warto znać.

  1. Jeśli twoje rzęsy są naturalnie podkręcone i po użyciu zalotki wydają się stać na baczność, ale jednak chcesz nadać im podatkowego liftingu, użyj zalotki kilka godzin wcześniej (lub na przykład wieczorem, jeśli chcesz wykonać makijaż z samego rana) i nałóż na nie przezroczysty żel lub odżywkę. Do czasu wykonania makijażu zdążą lekko opaść, zachowując jednak odpowiednie podkręcenie.
  2. Pomocne w organizowaniu własnej palety, czy to szminek czy korektorów, są samoprzylepne naklejki, na których możesz napisać nazwę koloru danego produktu.
  3. Palety utrzymuj w odpowiedniej tonacji kolorystycznej - to ułatwia i usprawnia wykonywanie makijażu, zwłaszcza gdy masz mało czasu. Możesz więc podzielić je nie tylko według rodziny kolorów (np. czerwienie) ale również według ich jaskrawości i ciepłoty.
  4. Zdarza się, że kredka do oczu którą kupimy ma prześliczny kolor, ale niestety okazała się zbyt twarda aby komfortowo jej używać. Łatwo temu zaradzić - wystarczy przez kilka sekund (w zależności od twardości kredki) podgrzać ją suszarką do włosów.
  5. Gdy zdarzy się, że twój pędzel do podkładu zostawił smugi kosmetyku na twojej twarzy - wystarczy kilka razy przycisnąć w to miejsce lateksową gąbeczkę, którą można kupić w każdej drogerii.
  6. Przed nałożeniem płynnego podkładu na twarz warto najpierw nałożyć go na wierzch lewej dłoni i rozetrzeć palcami lub od razu pędzelkiem - kosmetyki o wiele lepiej rozprowadzają się, gdy mają temperaturę zbliżoną do temperatury ludzkiego ciała.
  7. Zawsze lepiej nałożyć mniej kosmetyku i odpowiednio budować intensywność, niż od razu nałożyć wszystko co mamy, a potem w razie niepowodzenia zmywać i nakładać od nowa.
  8. Po nałożeniu podkładu odczekaj chwilę zanim nałożysz puder - to pozwoli podkładowi odpowiednio się wchłonąć i "odpocząć", dzięki czemu zauważysz ewentualne niedociągnięcia.
  9. Na zaczerwienienia stosuj zielony korektor zanim nałożysz właściwy korektor lub podkład - zielony jest kolorem przeciwstawnym czerwonemu w kole barw, co oznacza że oba wzajemnie się neutralizują.
  10. Zmiana makijażu codziennego w wieczorowy bez demakijażu? Wystarczy nałożyć ciemniejszą szminkę i odrobinę różu (lub dodać jego ilość, jeśli już go masz). Jeśli chcesz podkreślić oczy, dodaj ciemniejszy cień w załamaniu powieki i czarny eyeliner. Odrobina czegoś błyszczącego też nie zaszkodzi.
  11. Biała kredka powiększa oczy i rozjaśnia spojrzenie - możesz zastosować ją na linii wodnej dolnej powieki (tutaj znakomicie wygląda jasny beż, ale nie łatwo go dostać) oraz w wewnętrznym kąciku oka. Rozjaśniony wewnętrzny kącik nada twoim oczom bardziej rozbudzony i rześki wygląd.

niedziela, 3 marca 2013

Kilka przydatnych informacji

  Każdy z nas wie, że stosowanie przeterminowanych kosmetyków może skończyć się źle dla naszej skóry. Mowa tu nie tylko o kosmetykach kolorowych do makijaży twarzy, ale ogólnie o wszystkich chemicznych specyfikach jakimi raczymy nasze ciało. Ile zatem możemy trzymać dany kosmetyk, zanim jego użycie zacznie być szkodliwe zamiast dodawać nam uroku? Oto krótka lista:
  • podkłady płynne i kremowe - 2 lata (od momentu otwarcia)
  • korektor - 2 lata
  • puder - 2 lata
  • cienie do powiek - 2 lata
  • róż w pudrze - 2 lata
  • róż w kremie - 2 lata
  • preparat nawilżający - 2 lata
  • filtr przeciwsłoneczny - 2 lata
  • krem do twarzy - 2 lata
  • szminka - 12 do 18 miesięcy
  • kredki do oczu i ust - 12 do 18 miesięcy
  • tusz do rzęs - 6 miesięcy
  • krem do oczu - 6 miesięcy
  Trzeba jednak pamiętać, że każdy kosmetyk może zachować się szczególnie dla niego - powyższe dane są ogólne i ułatwiają porządki w kosmetyczce oraz dbanie o higienę makijażu. Zawsze może się zdarzyć, że tusz wyschnie szybciej po intensywnym używaniu, a naszemu korektorowi przydarzy się coś na słońcu. Generalnie jednak można zaufać tej liście.
  Przede wszystkim: dbajmy o to co mamy. Jeśli pęknie opakowanie podkładu - należy przelać go do świeżej buteleczki albo pojemnika czy palety, w przypadku kosmetyków o konsystencji kremu czy musu. Jeśli kredkom brakuje nakrętek wystarczy chociażby włożyć je do foliowych torebek. Zostawiajmy też wszelkie karteczki czy folie z nazwami produktów i kolorów - nie wiadomo kiedy mogą się przydać.

sobota, 2 marca 2013

Na dobry początek

Zacznijmy od poznania makijażu od samego początku: pierwsza szminka, pierwsza maskara, pierwszy prasowany puder. Które marki powstały wcześniej od innych, jakie wprowadziły przełomowe produkty i skąd tak naprawdę wzięły się ich nazwy. Oto kilka faktów:

1886 - David H. McConnel zakłada firmę Avon, opierającą się na sieci konsultantek.
1900 - Guerlain wprowadza na rynek pierwszą szminkę w sztyfcie.
1902 - urodzona w Polsce Helena Rubinstein otwiera w Australii pierwszy nowoczesny salon piękności Valaze.
1909 - urodzony w Łodzi Max Factor senior (Maksymilian Faktorowicz) po wyemigrowaniu z Rosji i wyjeździe do USA otwiera w Hollywood swoje pierwsze studio makijażu.
1909 - Eugene Schueller tworzy Francuskie Stowarzyszenie Nieszkodliwych Farb do Włosów. Wkrótce zmienia nazwę na L'Oréal.
1910 - na rynek zostaje wprowadzony pierwszy prasowany puder w opakowaniu z lusterkiem.
1914 - T.L. William zobaczył swoją siostrę Maybel nakładającą naftową galaretkę na rzęsy. Zainspirowany tym widokiem stworzył recepturę pierwszej maskary. Zakada firmę Maybelline, od imienia siostry. Mniej więcej w tym samym czasie recepturę tuszu opracowuje chemik Eugene Rimmel.
1932 - Revlon wprowadza pierwszy lakier do paznokci.
1943 - na rynku pojawia się Estée Lauder i wprowadza linię sześciu produktów.
1967 - Estée Lauder wprowadza makrę Clinique.
1984 - Frank Toskan i Frank Angelo tworzą markę M.A.C. i motto "All ages, all races, all sexes"
1996 - Laura Mercier zakłada własną markę kosmetyków.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej, polecam TO i TO

Paleta Coastal Scents, 88 kolorów
zdj: ja.